2011. november 8.

Nemzeti Érdemrend Lovagi fokozat

Nicolas SARKOZY, a Francia Köztársaság elnöke kiemelkedő nemzetközi oktatói és kutatásszervezői tevékenysége elismeréséül a Nemzeti Érdemrend Lovagi fokozatát nyújtotta át egyetemünk oktatójának.

A hivatalos ceremónia keretében ROUDAUT nagykövet ismertette Dr. Rajnai Zoltán életútját, felsőoktatási karrierjét, és kiemelte: „Személyében a francia-magyar kapcsolatok bástyáját tisztelhetjük, akire mindig számíthattunk és számítunk ma is a kétoldalú kapcsolatok erősítésében.

A kitüntetés átadása egyben jó alkalmat adott arra, hogy röviden áttekintsék a francia-magyar kétoldalú kapcsolatok fejlődését, eredményeit, különösen a kétoldalú képzések terén.

Rajnai Zoltán professzor francia nyelvű válaszbeszédében megköszönte mindazoknak a segítségét, akik a kétoldalú kapcsolatok elmélyítésében vele együtt dolgoztak, és törekvésében, hogy tovább erősítse ezt a kétoldalú kutatási-képzési kapcsolatot, számít az Egyetem valamennyi munkatársának segítségére.

Rajnai Zoltán